interiér, tipy

AKVAREL V INTERIÉRU

Takže narovinu – akvarel mě uchvátil snad ve všech svých podobách, nejvíc ale v těch abstraktních! Proto když jsem zjistila, že se začíná objevovat i v interiéru, tak jsem zajásala!

Pomocí prolínání různých odstínů jedné nebo dvou barev perfektně oživíte nudný interiér a dodáte mu barvy a trochu nedbalý, inspirativní vzhled, kterým svůj domov odlišíte od stovky jiných. Lze ho bez nadsázky považovat za umělecké dílo. Akvarel vynikne nejlépe v obytných místnostech – v obýváku, ložnici, pracovně, dětském pokoji ap.

Pokud sdílíte mé nadšení a začínáte o akvarelu uvažovat, tak si dejte pozor na překombinování ostatního zařízení pokoje. Akvarel je sám o sobě dost výrazný prvek, který zaujme na první pohled. Vyberte mu proto důstojné místo, použijte ho místo čela postele nebo třeba za jídelní stůl. Vyzdvihněte ho jako nosný prvek interiéru a nechte ho vyniknout. Zbytek pokoje pojměte jednoduše, v rovných liniích a neutrálních tónech. Výborně si bude rozumět se skandinávským stylem. Podle barevnosti akvarelu můžete případně střídmě dodekorovat i zbytek pokoje – třeba pomocí polštáře nebo vázy. Jak na to:

  1. malba – s pomocí malířských potřeb a trochou šikovnosti a trpělivosti si zvládnete vytvořit akvarelovou stěnu sami. Na YouTube najdete pár názorných ukázek. Potíž je v tom, že na svislé stěně mohou barvy stékat. Z tohoto efektu ale můžete udělat záměr. Výhodou malby je, že vytvoříte jedinečný originál.
  2. tapeta – trochu dražší varianta, ale výsledný efekt je zaručen! Mě zaujaly tapety od firmy Murals wallpaper, vy můžete zkusit zapátrat po dalších dodavatelích a podělit se o ně v komentářích. Tapetu obdržíte v rolích dle zadaných rozměrů podkladu a zároveň si můžete zvolit kvalitu použitého papíru. Pak už je na vás, jestli se do lepení pustíte sami, nebo si pozvete tapetáře.

  1. nábytek – kouzlu akvarelu propadli i v IKEE – uplatnili ho na dvířkách úložného nábytku nebo třeba na stěně za kuchyňskou linkou.

  1. doplňkujte – pokud chcete akvarel vyzkoušet napřed v malém, vyberte si z nabídky polštářů, ložního prádla, nádobí, nebo si pověste doma obraz vytvořený technikou akvarelu. Vybírejte třeba na www.artbanana.cz.

Nechte se se mnou v galerii okouzlit akvarelem a napište mi do komentářů vaše dojmy 🙂

 

Zdroje: Murals wallpaper, Var-dags-rum, IKEA, Happy Friday, SKANDIUM