interiér

GREENERY: BARVA ROKU 2017

Také už se nemůžete dočkat jara? Mám pro vás dobrou zprávu: letos si ho můžete domů přivolat trochu dřív. Společnost Pantone Inc. totiž zvolila jako barvu roku 2017 barvu Greenery. Jedná se o osvěžující a revitalizující žluto-zelený odstín, který symbolizuje nové začátky a evokuje první jarní dny, kdy se probouzí příroda zpět k životu. Dále symbolizuje třeba i osobní vášně, vitalitu, okysličení a oživení.

Greenery je přírodní neutrální teplý odstín, který se hodí do mnoha barevných kombinací. Lze ho dobře párovat s neutrálními, světlými odstíny, pastely, ale i barvami metalickými. Dokonce se dobře snáší i s barvami roku 2016 – Rose Quartz (červánkově růžová) a Serenity (pastelově modrá). Na webových stránkách Pantone se můžete inspirovat 10 paletami kombinujícími Greenery s dalšími barvami.

Greenery představuje živou, ale nevtíravou barvu, kterou můžete snadno oživit jinak neutrální interiér a vytvořit tak svěží barevný akcent, který vám hned zlepší náladu. V kombinaci s dalšími barvami lze vytvářet v interiéru různé nálady. Kombinací s pudrovou růžovou vytvoříte jarní atmosféru, kombinací s modrou zase chladnou zimní. Obměnou nebo kombinací barevných doplňků tak můžete rychle měnit interiér podle nálady nebo třeba ročního období.

Tip: Pokud jste milovníci květin (a dokážete se o ně starat tak, aby vám nezašly –  protože já teda ne – mé květiny často změní barvu z greenery na okrovou.), tak už Greenery doma dávno máte a možná jste o tom doteď jen nevěděli. Líbí se vám letošní barva roku a dokážete si ji doma představit?

Líbí se vám letošní barva roku a dokážete si ji doma představit?

Pantone Inc. je americká korporace se sídlem v New Jersey. Je známá pro svůj systém barev – Pantone Matching System (PMS), využívaný v řadě odvětví. Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku. Dvakrát do roka korporace pořádá tajnou schůzku a po dvou dnech prezentací a debat vyberou barvu, která reprezentuje daný rok.

 

Zdroje: A todo ConfettiHomedecofrenchbydesignblogCasavogue, Pantone