interiér, tipy

TIPY PRO DOKONALÝ POKOJÍČEK

S blížícím se dnem dětí vám přináším článek zaměřený právě na naše nejmenší. Překvapte je a vylepšete jim pokojíček. Uvidíte, jakou budou mít radost!

Protentokrát zapomeňte na moderní, elektronické, barevné, plastové, hrající a kdovíjaké další hračky. Koukneme se spolu na předměty, které v dětech rozvíjí kreativitu, představivost a pohybové schopnosti a zároveň hezky vypadají. Dobře poslouží i jako dekorace a vás tak nemusí trápit, že děti po sobě zapomněly uklidit.

Dobrou zprávou je, že se dnes opět vracejí na výsluní objekty, hračky a doplňky z dob dávno minulých, z přírodních a recyklovatelných materiálů, textilní, nafukovací a třeba i ručně vyráběné. Tyto předměty mají duši, jsou příjemné na pohled i na dotek a je vidět, že se nad nimi při výrobě někdo zamýšlel. Učí děti vážit si poctivé práce a materiálu a jistě v nich zanechají hlubší stopu, než čínská produkce. Většina z objektů v galerii pochází z České nebo Slovenské produkce. Zapátrat můžete i po mnohých dalších místních designérech a výrobcích a podpořit je.

Tip: Zeptejte se svých dětí, co by si v pokoji přály mít, mívají v tom totiž celkem jasno. Často přijdou se skvělým nápadem, na který je naše dospělácká fantazie krátká. Na nás pak je, jejich představy zhmotnit.

Děti milují různé schovky a bunkry. Indiánským tee-peem, houpačkou nebo stylovou postelí si je získáte!

Dřevěné hračky, odstrkovadla, houpačky… Také na ně rádi vzpomínáte?

Využijte toho, že textilie částečně pohlcují hluk. Na koberci s motivem vesmírné dráhy si děti pohrají a ještě ztlumí jejich skotačení. “Tichou” kytaru v podobě polštáře určitě oceníte i vy!

Nebo by se jim snad více líbila tabule nebo tapeta na kreslení?

Hračky a nábytek z kartonu jsou dnes čím dál oblíbenější. Vrstvený karton je překvapivě pevný a recyklovatelný.